Podatek minimalny CIT z Aleksandrem Gniłką
LOKALIZACJA:
szkolenie zdalne
DATA SZKOLENIA:
19 grudzień 2024 w godzinach 9:00-13:00
PROWADZĄCY:
ALEKSANDER GNIŁKA
CENA:
360,00 zł netto
ZAPYTAJ O SZKOLENIE:
- +48 577 127 550
- +48 574 127 550
- biuro@bkszkolenia.pl
- szkolenia@bkszkolenia.pl
- Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Celem szkolenia jest zapoznanie się z aktualnie obowiązującymi przepisami w podatku dochodowym CIT.
Na szkoleniu dowiesz się:
- Kogo dotyczy minimalny podatek CIT?
- Jak ustalić stratę lub poziom dochodowości dla potrzeb minimalnego podatku CIT?
- Jakie są wyłączenia z minimalnego podatku CIT – czyli kto nie zapłaci podatku minimalnego.
- Jak obliczyć podstawę opodatkowania minimalnym podatkiem CIT.
- Jakie są odliczenia od podstawy opodatkowania minimalnym podatkiem CIT.
- Jak rozliczyć minimalny podatek CIT w zeznaniu rocznym.
Adresaci szkolenia dyrektorzy finansowi , główni księgowi, księgowi, doradcy podatkowi, biegli rewidenci, służby finansowo-księgowe zajmujące się w praktyce księgowością oraz przygotowujących sprawozdania finansowe i ustalających poziom zobowiązań podatkowych przedsiębiorstw, oraz wszyscy zainteresowani praktycznymi aspektami rozliczania podatków dochodowych.
Efektem kształcenia na kursie będzie poszerzenie posiadanej wiedzy oraz doskonalenie już posiadanych umiejętności zawodowych z zakresu ustalania podstawy podatku CIT minimalnego w działalności gospodarczej firm z uwzględnieniem zmian wprowadzonych i obowiązujących obecnie, umiejętność wykonywania pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej, umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.
1. Przyczyny wprowadzenia podatku minimalnego – P. Małecki, M. Mazurkiewicz [w:] P. Małecki, M. Mazurkiewicz, CIT. Komentarz. Podatki i rachunkowość, wyd. XIV, Warszawa 2023, art. 24(ca)
2. Podmioty podlegające podatkowi minimalnemu
3. Spółki jawne jako udziałowcy, a podatek minimalny
4. Spółdzielnia jako podmiot nie podlegający podatkowi minimalnemu
5. Minimalny podatek dochodowy w przypadku PGK (PGK jako podmiot rozpoczynający działalność)
6. Podstawa opodatkowania podatnikiem minimalnym
7. Koszty pracownicze a podatek minimalny.
8. Przychody zwolnione a podatek minimalny
9. Podatek minimalny a działalność strefowa (pomniejszenie podstawy opodatkowania o przychód uzyskany z działalności strefowej)
10. Minimalny podatek dochodowy – odliczanie kwoty ulgi B+R
11. Podatek minimalny a ceny regulowane
12. Podatek minimalny a konsorcjum
13. Usługi o podobnych charakterze, o których mowa w art. 24ca ust. 3 pkt 4 (analogia do podatku u źródła)
14. Pojęcie rzeczywistego właściciela należności
15. Odliczenie od CIT klasycznego
16. Terminy płatności, sposób wykazania.
17. Umowa o współdziałaniu – rozwiązanie dla dużych podmiotów
ALEKSANDER GNIŁKA
doradca podatkowy, prezes zarządu w spółce doradczej Tax Support Center Sp. z o.o., absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Specjalizuje się w zagadnieniach podatków dochodowych od osób prawnych i fizycznych, ubezpieczeń społecznych i problematyce cen transferowych. Wcześniej pracownik międzynarodowej firmy doradczej Rödl & Partner oraz szef działu podatku dochodowego od osób prawnych w Tax Advisors Group Sp. z o.o. Autor kilkudziesięciu publikacji z tematyki prawa podatkowego (Grupa wydawnicza Infor, Wydawnictwo Presscom, Rzeczpospolita) oraz autor i współautor kilku pozycji książkowych. Wykładowca na studiach podyplomowych. „Doradca Podatkowy” w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz „Kadry i Płace” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prowadzi szkolenia m.in. dla BDO, Oddziałów SKwP, PTE, KIP itd.
Adresaci szkolenia dyrektorzy finansowi , główni księgowi, księgowi, doradcy podatkowi, biegli rewidenci, służby finansowo-księgowe zajmujące się w praktyce księgowością oraz przygotowujących sprawozdania finansowe i ustalających poziom zobowiązań podatkowych przedsiębiorstw, oraz wszyscy zainteresowani praktycznymi aspektami rozliczania podatków dochodowych.
Czas trwania kursu: 5 godzin lekcyjnych (godzina lekcyjna to 45 minut), realizowany jest w systemie zdalnym
Metody pracy i materiały szkoleniowe:
Proces kształcenia na kursie realizowany jest w formie warsztatowej. W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę i przesłane uczestnikom
Sposób i forma zaliczenia: Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z § 23 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 2175)5
Zapisz się już dziś, wypełnij Formularz zgłoszeniowy.
Możesz także pobrać kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo oraz oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.
Możesz pobrać kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo
oraz oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.
NEWSLETTER
Subskrybuj aby dostawać nasze aktualności prosto do Twojej skrzynki. Obiecujemy, że nie będziemy wysyłać do Ciebie spamu. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Przechodząc dalej, akceptujesz politykę prywatności
NEWSLETTER
Copyright © 2016-2024 by B&K Doradztwo i szkolenia dla biznesu Sp. z o.o.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja TwojaReklama