DELEGACJE w 2025 rozliczenia krajowych i zagranicznych podróży służbowych i osób niebędących pracownikami – konsekwencje na gruncie PIT, CIT, VAT, ZUS
LOKALIZACJA:
szkolenie zdalne
DATA SZKOLENIA:
31 styczeń 2025 w godzinach 9:00-14:00
PROWADZĄCY:
ALEKSANDER GNIŁKA
CENA:
360,00 zł netto
ZAPYTAJ O SZKOLENIE:
- +48 577 127 550
- +48 574 127 550
- biuro@bkszkolenia.pl
- szkolenia@bkszkolenia.pl
- Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Celem szkolenia jest omówienie obowiązujących regulacji prawnych w zakresie delegacji służbowych. Analiza porównawcza regulacji prawnych związanych z odbywaniem krajowych i zagranicznych podróży służbowych. Najbardziej kontrowersyjne problemy praktyczne związane z rozliczaniem delegacji.
Celem szkolenia będzie przekazanie uczestnikom szkolenia praktycznych rozwiązań w zakresie rozliczania krajowych i zagranicznych podróży służbowych pracowników i osób niebędących pracownikami. Zasady te przedstawione zostaną w aspekcie przepisów podatkowych i ZUS z uwzględnieniem bieżących zmian.
Adresaci szkolenia dyrektorzy finansowi , główni księgowi, księgowi, doradcy podatkowi, biegli rewidenci, służby finansowo-księgowe zajmujące się w praktyce księgowością, księgowi, pracownicy biur rachunkowych i inne osoby, które w przedsiębiorstwach odpowiadają za prawidłowe rozliczenie podatku dochodowego PIT i CIT, VAT i ZUS.
Efektem kształcenia na kursie będzie poszerzenie posiadanej wiedzy oraz doskonalenie już posiadanych umiejętności zawodowych z zakresu ustalania podstawy podatku CIT minimalnego w działalności gospodarczej firm z uwzględnieniem zmian wprowadzonych i obowiązujących obecnie, umiejętność wykonywania pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej, umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.
- Prawne regulacje podróży służbowych.
- Definicja podróży służbowej wynikająca z KP oraz innych przepisów szczególnych (kierowcy).
- Zmiany w definicji podróży służbowych kierowców.
- Miejsce świadczenia pracy a podróże służbowe.
- Podróż służbowa a oddelegowanie (zagadnienie długotrwałych podróży służbowych).
- Podróż służbowa a jazdy lokalne.
- Zasady prowadzenia dokumentacji związanej z podróżą służbową.
- Miejsce rozpoczęcia i zakończenia podróży służbowej
- Czas trwania podróży służbowej i przerwy w podróży służbowej.
- Świadczenia przysługujące pracownikowi z tytułu podróży służbowej
- Dokumentowanie wydatków poniesionych w związku z podróżą służbową.
- Rozliczanie podróży służbowych
- Wysokość należności związanych z podróżami służbowymi po ostatnich zmianach
- Podróże osób nie będących pracownikami
- Świadczenia z tytułu podróży służbowych w podatku dochodowym.
- Świadczenia z tytułu podróży służbowych w ubezpieczeniach społecznych.
- Służbowy i prywatny samochód a podróż służbowa oraz konsekwencje podatkowe dla pracodawcy z uwzględnieniem ograniczeń obowiązujących od 2019r. oraz zmiany w wysokości stawek za km przebiegu pojazdu
- Samochód elektryczny pracownika w podróżach służbowych
- Podróże służbowe pracowników a ulga prorozwojowa dla pracodawcy
- Wydatki poniesione przez pracowników w ramach podróży – ich uznanie i prawidłowa księgowo podatkowa klasyfikacja.
- Podatek u źródła a podróże służbowe
- Prawidłowa dokumentacja i ewidencja księgowa.
- Przykłady rozliczania krajowych i zagranicznych podróży służbowych.
- Podróż służbowa łączona: krajowa i zagraniczna – przykłady rozliczeń.
- Podróż służbowa a oddelegowanie.
- Opłaty miejscowe w kontekście wydatków związanych z podróżami służbowymi.
- Zróżnicowanie wysokości wypłacanych diet z tytułu podróży służbowych.
- Podsumowanie, dyskusja, pytania.
ALEKSANDER GNIŁKA
doradca podatkowy, prezes zarządu w spółce doradczej Tax Support Center Sp. z o.o., absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Specjalizuje się w zagadnieniach podatków dochodowych od osób prawnych i fizycznych, ubezpieczeń społecznych i problematyce cen transferowych. Wcześniej pracownik międzynarodowej firmy doradczej Rödl & Partner oraz szef działu podatku dochodowego od osób prawnych w Tax Advisors Group Sp. z o.o. Autor kilkudziesięciu publikacji z tematyki prawa podatkowego (Grupa wydawnicza Infor, Wydawnictwo Presscom, Rzeczpospolita) oraz autor i współautor kilku pozycji książkowych. Wykładowca na studiach podyplomowych. „Doradca Podatkowy” w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz „Kadry i Płace” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prowadzi szkolenia m.in. dla BDO, Oddziałów SKwP, PTE, KIP itd.
Adresaci szkolenia dyrektorzy finansowi , główni księgowi, księgowi, doradcy podatkowi, biegli rewidenci, służby finansowo-księgowe zajmujące się w praktyce księgowością, księgowi, pracownicy biur rachunkowych i inne osoby, które w przedsiębiorstwach odpowiadają za prawidłowe rozliczenie podatku dochodowego PIT i CIT, VAT i ZUS.
Czas trwania kursu: 6 godzin lekcyjnych (godzina lekcyjna to 45 minut), realizowany jest w systemie zdalnym
Metody pracy i materiały szkoleniowe:
Proces kształcenia na kursie realizowany jest w formie warsztatowej. W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę i przesłane uczestnikom
Sposób i forma zaliczenia: Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z § 23 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 2175)
Forma realizacji szkolenia
Szkolenie realizowane jest w formie wykładu online – wirtualnego szkolenia nadawanego na specjalnie przygotowanej platformie. Uczestnicy będą na żywo brali udział w szkoleniu z możliwością zadawania pytań na czacie. Podczas szkolenia poza widokiem wykładowcy będzie również dostępna tablica multimedialna, oraz prezentacja materiałów którymi będzie zarządzał wykładowca.
W czasie wykładu stosowane są metody i techniki nauczania skoncentrowane na praktycznych aspektach rozwiązywania problemów.
Autorskie materiały szkoleniowe uczestnicy otrzymują w terminie 2 dni przed szkoleniem w formie PDF na wskazany w zgłoszeniu czytelny adres e:mail.
Po zakończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający jego udział w szkoleniu wysłany w formie PDF na wskazany w zgłoszeniu czytelny adres e;mail
Po zakończonym szkoleniu uczestnicy oceniają szkolenie poprzez pozostawienie opinii w formie ankiety, która pozwoli na podsumowanie efektów i jakości zrealizowanego szkolenia.
Zapisz się już dziś, wypełnij Formularz zgłoszeniowy.
Możesz także pobrać kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo oraz oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.
Możesz pobrać kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo
oraz oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.
NEWSLETTER
Subskrybuj aby dostawać nasze aktualności prosto do Twojej skrzynki. Obiecujemy, że nie będziemy wysyłać do Ciebie spamu. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Przechodząc dalej, akceptujesz politykę prywatności
NEWSLETTER
Copyright © 2016-2024 by B&K Doradztwo i szkolenia dla biznesu Sp. z o.o.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja TwojaReklama