Leasing – zasady rozpoznawania bilansowego i podatkowego leasingu operacyjnego i finansowego
LOKALIZACJA:
szkolenie zdalne
DATA SZKOLENIA:
29 listopad 2024 w godzinach 9:00-14:30
PROWADZĄCY:
Barbara Dąbrowska
CENA:
340,00 zł netto
ZAPYTAJ O SZKOLENIE:
- +48 577 127 550
- +48 574 127 550
- biuro@bkszkolenia.pl
- szkolenia@bkszkolenia.pl
- Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Celem szkolenia jest: przedstawienie w sposób kompleksowy zasad prawidłowego zakwalifikowania pod względem bilansowym i podatkowym leasingu zarówno w podatku PIT/CIT jak również VAT. Podczas szkolenia zostaną przedstawione na przykładach liczbowych różnice pomiędzy zasadami rozliczania kosztów uzyskania przychodów w leasingu operacyjnym i finansowym, oraz zasady dekretacji zdarzeń gospodarczych z uwzględnieniem leasingu samochodów osobowych oraz pozostałych środków trwałych.
W odniesieniu do samochodów osobowych zostaną zaprezentowane kalkulacje:
a) opłat leasingowych,
b) składek na ubezpieczenie samochodu osobowego,
c) bieżących kosztów używania samochodu osobowego do kosztów uzyskania przychodów,
Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za rozliczanie leasingu operacyjnego i finansowego. Skupia się na prawidłowym ujmowaniu leasingu środków trwałych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa bilansowego i podatkowego. Szkolenie dostarcza szczegółowych informacji na temat różnic w rozliczeniach leasingu w ujęciu bilansowym oraz podatkowym, skupiając się na aspektach PIT, CIT i VAT.
Szkolenie kierowane jest do: osób zajmujących się rozliczaniem pod względem podatkowym i bilansowym leasingu operacyjnego i finansowego.
- Właściciele firm podejmujący decyzje o zawarciu umowy leasingu,
- Samodzielni i główni księgowi,
- Pracownicy i właściciele biur rachunkowych,
- Dyrektorzy finansowi.
Czas trwania kursu: 6 godzin lekcyjnych (godzina lekcyjna to 45 minut),
1. Definicja leasingu – Kodeks Cywilny, ustawa o rachunkowości,
2. Leasing w prawie bilansowym,
3. Leasing w prawie podatkowym VAT, PIT, CIT,
4. Różnice między leasingiem operacyjnym a leasingiem finansowym w prawie bilansowym,
5. Ujęcie opłat z tytułu leasingu u korzystającego i finansującego – leasing operacyjny,
6. Ujęcie opłat z tytułu leasingu u korzystającego i finansującego w leasingu finansowym,
7. Rozliczenie opłaty wstępnej pod względem podatkowym – moment zaliczenia do kosztów uzyskania
8. Limit kosztów uzyskania przychodów dotyczący leasingu,
9. Limit 75% kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do eksploatacji samochodu w
leasingu,
10. Ubezpieczenie samochodu a limit kosztów uzyskania przychodów – zasady kalkulacji,
11. Leasing zwrotny,
12. Kaucja gwarancyjna zwrotna i bezzwrotna zasady księgowania,
13. Zwrot przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy,
14. Jak bezbłędnie kwalifikować leasing na gruncie ustawy o podatku dochodowym,
15. Jak rozliczyć leasing w świetle ustawy o VAT, usługa a dostawa towarów
16. Moment odliczenia podatku VAT w leasingu operacyjnym i finansowym
17. Leasing samochodu w ramach optymalizacji podatkowej,
18. Samochody do sprzedaży i na wynajem a VAT,
19. Leasing samochodu – minimalny okres 2 lata
20. Orzecznictwo w zakresie podatku VAT w korekty i czynności poza VAT,
21. Leasing płatność w walucie
22. Bieżące regulacje w zakresie ewidencji umów leasingu na bazie prawa bilansowego,
23. Leasing operacyjny a nowy Polski Ład
24. Dyskusja i indywidualne konsultacje
Barbara Dąbrowska
ekspert z ponad 20 letnią praktyką zawodową na stanowiskach zarządczych wyższego szczebla związanych z finansami, księgowością, płacami, zarządzaniem zasobami ludzkim, compliance w firmach audytorskich z wielkiej czwórki, produkcyjnych, budowlanych wykonujących projekty w formule zaprojektuj i zbuduj, handlowych i usługowych. Obecnie obejmuje stanowisko dyrektorskie w firmie konsultingowej i wykłada w Wyższej Szkole Bankowej. Posiada licencję Ministerstwa Finansów oraz certyfikat Generalnego Inspektora Informacji Finansowej z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, kontynuuje zdobywanie uprawnień z zakresu ACCA. Autorka wielu publikacji w formie artykułów branżowych i książek, w tym „Egzamin na doradcę podatkowego Testy i Kazusy” luty 2016 r., „Compliance wielopłaszczyznowa analiza przedsiębiorstwa z użyciem Excela na bazie sprawozdań finansowych z zastosowaniem procedur i zasad compliance i due diligence” – Wiedza i Praktyka, „Rozstanie bez utraty dobrego wizerunku” – INFOR i wiele innych. Przekazująca swoją wiedzę podczas webinariów i szkoleń o charakterze zamkniętych jak również organizowanych w formie otwartej.
Adresaci szkolenia Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za rozliczanie leasingu operacyjnego i finansowego. Skupia się na prawidłowym ujmowaniu leasingu środków trwałych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa bilansowego i podatkowego. Szkolenie dostarcza szczegółowych informacji na temat różnic w rozliczeniach leasingu w ujęciu bilansowym oraz podatkowym, skupiając się na aspektach PIT, CIT i VAT.
Czas trwania kursu: 6godzin lekcyjnych (godzina lekcyjna to 45 minut),
Efektem kształcenia na kursie będzie: poszerzenie posiadanej wiedzy oraz doskonalenie już posiadanych umiejętności zawodowych i zdobycie aktualnej wiedzy na temat regulacji ustawy o rachunkowości i KSR 5, zasady klasyfikowania leasingu, jako finansowego, rozliczanie umów leasingu finansowego w księgach – przykład maszyny produkcyjnej, umiejętność wykonywania pracy zgodnie z zasadami etyki zawodowej, umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.
Sposób i forma zaliczenia: Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z § 23 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 2175)
Odpłatność za uczestnictwo w szkoleniu obejmuje wykład, konspekt wykładowcy, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
Forma realizacji szkolenia
Szkolenie realizowane jest w formie wykładu online – wirtualnego szkolenia nadawanego na specjalnie przygotowanej platformie. Uczestnicy będą na żywo brali udział w szkoleniu z możliwością zadawania pytań na czacie. Podczas szkolenia poza widokiem wykładowcy będzie również dostępna tablica multimedialna, oraz prezentacja materiałów którymi będzie zarządzał wykładowca.
W czasie wykładu stosowane są metody i techniki nauczania skoncentrowane na praktycznych aspektach rozwiązywania problemów.
Autorskie materiały szkoleniowe uczestnicy otrzymują w terminie 2 dni przed szkoleniem w formie PDF na wskazany w zgłoszeniu czytelny adres e:mail.
Po zakończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający jego udział w szkoleniu wysłany w formie PDF na wskazany w zgłoszeniu czytelny adres e;mail
Po zakończonym szkoleniu uczestnicy oceniają szkolenie poprzez pozostawienie opinii w formie ankiety, która pozwoli na podsumowanie efektów i jakości zrealizowanego szkolenia.
Zapisz się już dziś, wypełnij Formularz zgłoszeniowy.
Możesz także pobrać kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo oraz oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.
Możesz pobrać kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo
oraz oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.
NEWSLETTER
Subskrybuj aby dostawać nasze aktualności prosto do Twojej skrzynki. Obiecujemy, że nie będziemy wysyłać do Ciebie spamu. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Przechodząc dalej, akceptujesz politykę prywatności
NEWSLETTER
Copyright © 2016-2024 by B&K Doradztwo i szkolenia dla biznesu Sp. z o.o.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja TwojaReklama