
ROZLICZANIE CZASU PRACY w 2025 roku praktyczne stosowanie przepisów o czasie pracy z Martą Jaromin
LOKALIZACJA:
SZKOLENIE ZDALNE
DATA SZKOLENIA:
23 październik 2025 w godzinach 9:00-15:00
PROWADZĄCY:
MARTA JAROMIN
CENA:
340,00 zł netto 418,20 brutto
ZAPYTAJ O SZKOLENIE:
- +48 577 127 550
- +48 574 127 550
- biuro@bkszkolenia.pl
- szkolenia@bkszkolenia.pl
- Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Celem szkolenia
jest przekazanie, usystematyzowanie i pogłębienie wiedzy niezbędnej dla prawidłowego tworzenia harmonogramów czasu pracy (tzw. grafików), rozliczania czasu pracy z uwzględnieniem występujących w trakcie przyjętego okresu rozliczeniowego planowanych i nieplanowanych okresów nieobecności pracownika w pracy. Szkolenie pozwali na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych w procesie planowania obsady stanowisk i zarządzania czasem pracy.
Adresaci szkolenia
- specjaliści w zakresie naliczania wynagrodzeń posiadający wiedzę w zakresie ubezpieczeń społecznych zainteresowani jej poszerzeniem
- specjaliści ds. kadr i płac, księgowi, osoby prowadzące działalność
- osób, które na co dzień zajmują się planowaniem, rozliczaniem oraz ewidencjonowaniem czasu pracy pracowników, w szczególności kadry kierowniczej, pracowników działów kadr, personalnych, pracowników działów prawno-organizacyjnych.
Metody pracy
Wykład prowadzony na podstawie prezentacji z przykładami zastosowań praktycznych z możliwością zadawania pytań.
Czas trwania kursu: 7 godzin lekcyjnych (godzina lekcyjna to 45 minut).
W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę. Materiał merytoryczny oparty będzie o przykłady i ćwiczenia, dzięki którym uczestnicy szkolenia będą mogli w praktyczny sposób poznać zastosowanie obecnie obowiązujących przepisów a także podzielić się między sobą doświadczeniem w zakresie omawianej problematyki.
1.Podstawowe zasady planowania czasu pracy:
– zasady tworzenia harmonogramów oraz dopuszczalność wprowadzania ewentualnych zmian,
– dopuszczalność pracy w niedzielę i święta,
– zlecanie pracy w godzinach nadliczbowych ( z poleceniem lub bez polecenia pracodawcy),
– omówienie nietypowych problemów w zakresie tematyki czasu pracy na podstawie uwag i pytań uczestników szkolenia oraz praktyczne porady i wskazówki.
– ustalanie wymaganego odpoczynku dobowego, tygodniowego – przypadki kiedy można skrócić okresy odpoczynków,
-świadczenie pracy przez wiele dni w tygodniu np. 7,8…
– prawidłowe udzielanie niedzieli wolnej od pracy raz na 4 tygodnie w świetle wyjaśnień PIP.
2. Wliczanie do czasu pracy czynności nie będących pracą w znaczeniu formalnym:
– obecność na terenie zakładu pracy poza normalnymi godzinami pracy,
– szkolenia i zebrania poza rozkładowymi godzinami pracy – wliczać czy nie wliczać do casusu pracy?
– podróże służbowe a czas pracy, omówienie z uwzględnieniem czasu pracy pracowników mobilnych i budowlanych,
– wyjścia prywatne, zasady ewidencjonowania i odpracowywania.
3. Zasady prawidłowego rozliczania czasu pracy:
– prawidłowe prowadzenie ewidencji czasu pracy oraz konsekwencje i sankcje za nierzetelne ewidencjonowanie czasu pracy lub niewłaściwe prowadzenie dokumentacji w tym zakresie, – prowadzenie ewidencji czasu pracy w zakresie pracy ponadwymiarowej, godzin nadliczbowych oraz innych nieobecności w pracy, -rozliczenie czasu pracy w związku z ustaniem umowy – dyscyplinarka, porozumienie stron w trakcie okresu rozliczeniowego, – rozliczanie dodatkowych dni i godzin pracy np. praca w niedzielę, święto lub „sobotę”,– ustalanie przekroczenia średniotygodniowego na podstawie metody PIP i metody MRPiPS. Którą zasadę stosować?– najnowsze stanowiska MRPiPS w sprawie wystąpienia choroby pracownika w dniu odbierania czasu wolnego za nadgodziny oraz dnia wolnego za święto,– różnice w kompensowaniu czasu wolnego za nadliczbówki na wniosek i bez wniosku pracownika, czy należy zachować formę dowodowo-pisemną?– extra praca w „wolną sobotę” i jej kompensata zwiększonym wynagrodzeniem ? – potencjalne sankcje ze strony PIP.
4.Wewnątrzzakładowe regulacje w zakresie czasu pracy – obwieszczenie czy regulamin.
– jakie wymagania musi spełniać regulamin czasu pracy,– tworzenie i rezygnacja z przepisów zakładowych,– informacja w zakresie czasu pracy w treści umowy o pracę – konsekwencje dla pracodawcy,– zrządzenie wydane przez pracodawcę, a ogólnie obowiązujące przepisy o czasie pracy, – wprowadzenie zmian w przepisach wewnątrzzakładowych i ich wpływ na treść umowy o pracę.
Marta Jaromin
specjalizacja prawo pracy oraz bezpieczeństwo i higiena pracy. Prowadzący kursy i szkolenia z zakresu: dla specjalistów działów kadr i płac, dotyczące m.in. czasu pracy i wynagrodzeń, prawa pracy dla kadr zarządzających jaki i pracodawców, bezpieczeństwa pracy i nadzoru nad warunkami pracy związków zawodowych i społecznych inspektorów pracy pracownik Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu. W trakcie kilkunastoletniej pracy w charakterze starszego specjalisty, obecnie jako inspektor pracy zajmuję się m. in. : przygotowywaniem opinii prawnych z zakresu prawa pracy, wydawaniem decyzji administracyjnych oraz szeroko rozumianą współpracą z partnerami społecznymi. Wykształcenie m.in. Absolwentka: Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Filologicznego Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2005 roku aktywny wykładowca i trener szkoleń oraz kursów z zakresu prawa pracy w różnych formach edukacyjnych, kierowanych do różnych grup zawodowych w tym do związków zawodowych.
Adresaci szkolenia
specjaliści w zakresie naliczania wynagrodzeń posiadający wiedzę w zakresie ubezpieczeń społecznych zainteresowani jej poszerzeniem,
specjaliści ds. kadr i płac, księgowi, osoby prowadzące działalność,
osób, które na co dzień zajmują się planowaniem, rozliczaniem oraz ewidencjonowaniem czasu pracy pracowników, w szczególności kadry kierowniczej, pracowników działów kadr, personalnych, pracowników działów prawno-organizacyjnych.
Metody pracy
Wykład prowadzony na podstawie prezentacji z przykładami zastosowań praktycznych z możliwością zadawania pytań.
Czas trwania kursu: 7 godzin lekcyjnych (godzina lekcyjna to 45 minut).
W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę. Materiał merytoryczny oparty będzie o przykłady i ćwiczenia, dzięki którym uczestnicy szkolenia będą mogli w praktyczny sposób poznać zastosowanie obecnie obowiązujących przepisów a także podzielić się między sobą doświadczeniem w zakresie omawianej problematyki.
Sposób i forma zaliczenia: Formą zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z § 23 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 2175)
Zapisz się już dziś, wypełnij Formularz zgłoszeniowy.
Możesz także pobrać kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo oraz oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.
DODATKOWE INFORMACJE:
Zgłoszenie na szkolenie dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez
formularz zgłoszeniowy lub poprzez przesłanie skanu karty zgłoszeniowej. Przesłanie
zgłoszenia stanowi formę zawarcia umowy wiążącej się z jednocześnie
zobowiązaniem do zapłaty, w razie braku rezygnacji. Rezygnację (najpóźniej na 7
dni przed terminem szkolenia) należy przesłać w formie pisemnej na adres szkolenia@bkszkolenia.pl . Za datę
rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do organizatora oraz
otrzymania od niego potwierdzenia przyjęcia rezygnacji. Brak uiszczenia wpłaty
oraz nieobecność na szkoleniu nie są jednoznaczne z rezygnacją.
Potwierdzenie o przyjęciu zgłoszenia i uczestnictwie w
szkoleniu zawsze wysyłamy pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w
zgłoszeniu.
Realizacja szkolenia jest uzależniona od zainteresowania powyższą tematyką.
Forma i termin rozpoczęcia i zakończenia kursu mogą ulec zmianie.
Wpłaty w pełnej wysokości zamówienia należy dokonać przed jego rozpoczęciem szkolenia na numer konta: SANTANDER S.A 05 1090 1708 0000 0001 3375 5414; tytułem: nazwy szkolenia. Na prośbę uczestnika wystawiamy Faktura pro formę.
Możesz pobrać kartę zgłoszeniową i wysłać ją do nas mailowo
oraz oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych.
NEWSLETTER
Subskrybuj aby dostawać nasze aktualności prosto do Twojej skrzynki. Obiecujemy, że nie będziemy wysyłać do Ciebie spamu. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Przechodząc dalej, akceptujesz politykę prywatności
NEWSLETTER
Copyright © 2016-2024 by B&K Doradztwo i szkolenia dla biznesu Sp. z o.o.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja TwojaReklama